Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku geografia morza i wybrzeża:

  • ma pogłębioną znajomość dyscyplin geograficznych opartą o nauki ścisłe, społeczne i przyrodnicze oraz biegłość w specjalności geografia morza i wybrzeża.

Specyfika unikatowego w kraju kierunku polega na realizowaniu treści programowych ściśle związanych z badaniami prowadzonymi na Wydziale Nauk o Ziemi. Badania koncentrują się wokół zagadnień fizyczno-geograficznych, społeczno-ekonomicznych i regionalnych środowisk morskich, nadmorskich i strefy brzegowej morza, a także obszarów transgranicznych. Ćwiczenia terenowe przeprowadzane są na pokładzie własnego kutra badawczego pływającego po Zalewie Szczecińskim i Zatoce Pomorskiej. 

 

Możliwości zatrudnienia

Studia na kierunku geografia morza i wybrzeża dają przygotowanie do pracy naukowej i zawodowej ze szczególnym uwzględnieniem mórz i oceanów oraz obszarów nadmorskich. W szczególności absolwent posiada umiejętność kompleksowej oceny środowiska przyrodniczego oraz środowiskowych i przestrzennych uwarunkowań funkcjonowania i rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Potrafi kreatywnie wykorzystywać wiedzę geograficzną i wykonywać pracę zawodową, w tym także pełnić funkcje kierownicze w takich sferach jak: badania i nauczanie w dziedzinie nauk o Ziemi, ochrona i kształtowanie środowiska (zwłaszcza morskiego i nadmorskiego), zintegrowane zarządzanie obszarami przybrzeżnymi (ZZOP), oceny oddziaływania na środowisko, planowanie rozwoju miast i regionów nadmorskich.