Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

SZTUCZNA INTELIGENCJA, UCZENIE MASZYNOWE I BIG DATA

Ręka do góry, kto nie myślał o przyszłości? Są takie obszary, w których przyszłość można analizować, programować, czy przewidywać. O BIG DATA, ML oraz AI i pracy w tych obszarach przeczytaj w wywiadzie z KLDiscovery

Czytaj więcej...

MIT Enterprise Forum CEE — Program Ambasadorski

MIT Enterprise Forum CEE — jeden z największych akceleratorów start-upowych w Polsce — tworzy program ambasadorski w celu zaangażowania studentów w działania na polu innowacji oraz zaopatrzenia ich w narzędzia do dalszego rozwoju kariery. 

Czytaj więcej...

Jak zyskać dodatkowy wpis w CV? Postaw na praktyki studenckie

Studenci, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, zwykle nie mogą pochwalić się bogatym CV. Warto więc położyć nacisk na praktyki, które staną się ważnym atutem w oczach pracodawcy. Dobrze, jeśli zdobyte w ten sposób doświadczenie związane jest z profilem działalności interesującej Cię firmy.

Czytaj więcej...

Audytor przyszłości - trendy i nowe technologie w branży audytorskiej

Jak zmieniła się praca audytora na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat? Jaki wpływ na ten zawód ma rozwijająca się technologia? Czy maszyny mogą stanowić zagrożenie dla pracy wykonywanej przez człowieka?

Czytaj więcej...

Konkurs dla studentów CSR Masters

„Masz ciekawy pomysł lub tworzysz projekt, ale brakuje Ci środków finansowych na jego realizację - Konkurs CSR Masters pomoże Ci w tym! Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy i walcz o 5000 zł Gorąco zachęcamy Was do udziału!

Czytaj więcej...

Konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce

Konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce

Czytaj więcej...

Workplace Of The Future – przyszłość czy już codzienność

Obawiamy się robotyzacji w wielu obszarach. W administracji do umówienia spotkania wystarczy inteligentny asystent, a w księgowości cyfrowy pracownik wygeneruje bezpośrednio z programu fakturę czy raport. Brzmi prawdopodobnie?

Czytaj więcej...

5 Grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariat dla studentów - czy to się opłaca?

Czytaj więcej...

Kariera w finansach i bankowości - przewodnik online

Jak co roku, oprócz wersji drukowanej przewodnika „Kariera w finansach i bankowości”, przygotowaliśmy także wersję dostępną online.
W tegorocznym numerze, chcemy przybliżyć pojęcie profesjonalizmu – kim jest współczesny profesjonalista? Jak powinien dbać o swój wizerunek? Odpowiedzi można znaleźć w naszych artykułach.

Czytaj więcej...

Prowadź lekcje prawa w szkołach i zarabiaj na swojej pasji!

„Lekcje z Temidą” to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Zawody przyszłości 2020 / 2030

Według World Economic Forum aż 65% dzisiejszych uczniów szkoły podstawowej będzie pracowało w zawodzie, który jeszcze nie istnieje.

Czytaj więcej...

E-learningi Klubu Step Ahead

Zdajemy sobie sprawę, jak aktywni są obecnie studenci, dlatego efektywne zarządzanie czasem i niezależność na pewno ma dla Was duże znaczenie. Dzięki członkostwu w Klubie KPMG Step Ahead, w ciągu roku akademickiego otrzymasz możliwość skorzystania z 3. e-learningów, które pomogą Ci trenować kompetencje miękkie.

Czytaj więcej...

Stażysto – poznaj swoje prawa!

Pracodawcy, którzy organizują staż, muszą zapewnić jego uczestnikom odpowiednią ilość odpoczynku. W większości przypadków stażysta może również liczyć na wynagrodzenie. Warto zapoznać się z aktualnymi przepisami prawnymi oraz regularnie śledzić oferty dotyczące praktyk i stażu.

Czytaj więcej...

Darmowy kreator CV

Stworzenie schludnego, odpowiednio złożonego CV z odpowiednim rozmieszczeniem najważniejszych informacji nie jest takie proste. Z pomocą może przyjść darmowy kreator, w którym do dyspozycji jest kilkanaście wariantów stylistycznych dzięki kombinacjom różnych wzorców i kolorystyki. Kreator, który właśnie uruchomił portal Aplikuj.pl, umożliwia przygotowanie CV w kilkanaście minut.

Czytaj więcej...

Program stypendialny Udacity

Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym programem stypendialnym Udacity. 

Czytaj więcej...

Skorzystaj z programu dofinansowania projektów studenckich w ramach działalności Klubu Step Ahead!

Jeśli masz głowę pełną pomysłów i planujesz zorganizować wydarzenie biznesowe lub zrealizować projekt naukowy nawiązujący do działalności KPMG, to zgłoś go w programie Step Higher! Co miesiąc dołożymy 2000 zł do projektu z największym potencjałem! 

Czytaj więcej...

Zus - broszura dla doktorantów

Zapraszam do zapoznania się z informacjami dla studentów - dokorantów wyjaśnień i informacji w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. >>> TUTAJ

Zmiana pracy: jak wypowiedzieć umowę i z czym się wiąże zwolnienie

Niektórzy swoje zatrudnienie kończą z własnej woli, składając wypowiedzenie w celu przeniesienia do innej firmy lub szukania innej pracy na spokojnie. Ze świecą szukać też osób, które choć raz w swoim życiu nie spotkały się z drugim, boleśniejszym końcem kija – zwolnieniem. Niezależnie od okoliczności, utrata pracy nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jak je rozumieć i wyciągnąć cenną lekcję?

Czytaj więcej...

Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się na udział w programie zyskujesz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez znakomitych wykładowców i trenerów. Warsztaty z uczestnikami prowadzić będą osoby specjalizujące się w pozyskiwaniu środków oraz menedżerowie m.in. z Google. Z nami będziesz trenować umiejętność pisania wniosków, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, zespołem, a także poznasz niezbędne elementy savoir-vivre. Podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będziesz mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

Czytaj więcej...